آیا من باردار هستم؟/بررسی علائم و نشانه های بارداری

آیا من باردار هستم؟برخی از خانمهای باهوش ادعا می کنند که تقریبا از همان لحظات اول متوجه بارداری خود شده اند، در حالی که برخی دیگر حتی پس از گذشت چند هفته هم متوجه نمی شوند. آنهایی که زودتر متوجه می شوند بطور شگفت آوری از نشانه هایی که در بدنشان رخ می دهد مانند زمان دقیق تخمک گذاری اطلاع می یابند. اگر چه چنین مواردی نسبتا نادر است. گاهی اوقات ممکن است علائم بارداری ظاهر نشده و نادیده گرفته شود.

مثلا مانند وقتی که خونریزی مداوم فرد را گمراه می کند و تصور می کند عادت ماهیانه شده است در حالی که اینطور نبوده. همچنین قاعدگی نامنظم، فشار روحی سنگین یا شیردهی (اگر اخیر صاحب فرزندی شده باشد) باعث می شوند تخمک گذاری در زمان نامشخصی انجام گیرد.

به هر حال اکثر خانمها روی بعضی از نشانه های اصلی که تقریبا در سه ماهه اول خیلی زود بروز می کنند، تکیه دارند. اولین نشانه قطع عادت ماهیانه است. گاهی اوقات ممکن است در زمانی که قرار است عادت ماهیانه شوید متوجه لکه خونی شوید. این لکه خونریزی جایگزینی نامیده می شود که در اثر ریزش چند سلول دیواره رحم هنگامی که بلاستوسیست (قسمتی از سلول تخم که به جنین تبدیل می شود) رحم را سوراخ می کند، ایجاد می شود.

بهرحال در طول روزهایی که به باردار بودن خود مطمتن نیستند ممکن است هر روز احساس باشید و عادت ماهیانه خواهید شد ممکن است کمی دچار گرفتگی عضلات شوید بسیاری از خانمها به اشتباه تصور می کند که اینها علائم آنفولانزا است.

در طول یک هفته جایگزینی تخمک بارور در رحم سینه ها حساس، دردناک و متورم می شوند و ممکن است هنگام خوابیدن روی شکم آسیب ببینند. شاید نیاز زیادی به خواب داشته باشید تا حدی که حتی برداشتن دستگاه کنترل تلویزیون برایتان کاری بسیار دشوار باشد به علت تکرر ادرار بیشتر از قبل حتی ساعتی یکبار به دستشویی می روید. از هفته پنجم یا ششم حالت تهوع شروع می شود. بررسی انجام شده روی هورمونهای دوران بارداری نشان می دهد این حالت می تواند از یک تهوع نامعلوم و زودگذر به استفراغ که در طول شبانه روز تکرار می شود متغیر باشد.

آیا من باردار هستم؟/بررسی علائم و نشانه های بارداری

باردار ممکن است بوهایی مانند بوی گوشت در حال سرخ شدن، سیر، شامپوی مورد علاقه تان که قبلا برای شما خوشایند بوده اند، ناگهان حال شما را بهم بزند. پرزهای چشایی که به تازگی حساس شده اند به حس شامه حس جدید کمک میکند. مزه های آشنا ممکن است فلز گونه و یا ناخوشایند نظر برسند برای خانمهایی که به خوردن قهوه و شکلات میل دارند اولين طعم ناخوشایند طعم قهوه و شکلات خواهد بود.

چون هر خانم دوران بارداری خاص خود را دارد شدت و ضعف اثر هر یک از این علائم بر شما متغیر است و اگر خوش شانس باشید ممکن است حتی بعضی از آنها نداشته باشید.

اگر فکر میکند باردار هستید و هنوز قرص ضدبارداری مصرف می کنید یک آزمایش تشخیص حاملگی در خانه انجام دهید با بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. اگر چه آزمایش مثبت بود بدون اینکه منتظر نظر پزشک باشید مصرف قرصها را قطع کنید و اگر بعدا متوجه شدید (تیجه آزمایش اشتباه بود) باردار نبوده اید می توانید بقیه دوره را از روش دیگر جلوگیری استفاده کنید.

آزمایش خانگی حاملگی

این روزها بیشتر خانمها بعضی از این علائم را کنار می گذارند و به سوی وسایل آزمایش خانگی حاملگی هجوم می آورند. این وسایل در داروخانه ها و سوپر مارکت ها بصورت مجاز به فروش می رسند. از دهه هفتاد که این وسایل به بازار آمده اند بطور شگفت آوری پیشرفت کرده اند و اگر آزمایش با آنها بطور صحیح انجام شود نتیجه آن تقریبا ۹۹ درصد درست است. همچنین ارزان و به راحتی قابل استفاده اند و خیلی سریع فقط در چند دقیقه نتیجه را معلوم می کنند.

در آسان ترین نوع آنها شما کافی است ادرار را داخل یک لیوان یکبار مصرف ریخته و انوار را داخل آن بگذارید. در اثر فعل و انفعالاتی که مواد شیمیایی نوار با ادرار انجام می دهند. اگر هورمون HCG در ادرار باشد دو خط رنگی روی نوار ایجاد می شود. این هورمون از جفت ترشح می شود و از هفته اول بارداری هر دو سه روز یکبار چند برابر می شود.

برای اطمینان بهتر است این آزمایش را چند روز بعد از موعد عادت ماهیانه انجام دهید. بیشترین تجمع هورمون HCG در ادرار اول صبح است. بلافاصله پس از انجام آزمایش نتیجه را بخوانید زیرا اگر ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بیشتر از زمانی که در دستورالعمل آزمایش ذکر شده، صبر کنید ممکن است حتی اگر باردار نباشید جواب منفی به مثبت تبدیل شود.

آیا من باردار هستم؟/بررسی علائم و نشانه های بارداری

آیا نشانه های بارداری برای هر زن یکسان است؟

علائم حاملگی در زنان مختلف متفاوت است. آنها ممکن است در کیفیت یا شدت متفاوت باشند، و حتی یک زن ممکن است علائم مشابهی را در هر حاملگی تجربه نکند. علائم بارداری نیز ممکن است در نقاط مختلف بارداری دیده شوند یا شروع شوند. تست بارداری بر اساس سطح گونادوتروپین کوریونیک (hCG) انسان در ادرار یا خون است و آزمون تشخیصی مخصوص بارداری است.

گنادوتروپین کوریونی هورمون تولید شده است که پس از تخمگذاری بارور شده در دیواره رحم وارد شده است. آزمایش های مدرن ممکن است گاهی قبل از یک دوره قاعدگی از دست رفته مثبت باشند. آزمایش خون می تواند بارداری را قبل از آزمون های بارداری ادرار تشخیص دهد.

علائم اولیه بارداری چیست؟

o تغییرات خلق و خوی
o افزایش ادرار
o کمردرد و / یا درد
o حساسیت پستان
o آرئولهای تیره
o خستگی
o تهوع ، اغلب به عنوان “بیماری صبح”
o خونریزی ایمپلنت

نشانه های زودرس باردار

برخی دیگر از علائم اولیه بارداری عبارتند از:

از دست دادن یک دوره قاعدگی یک دوره از دست رفته شاید اولین و معتبرترین شاخص برای بارداری است، اما هنوز هم ممکن است خونریزی نور یا دوره نور حتی در حین بارداری وجود داشته باشد.تکرر ادرار. اگر شما نیاز دارید که بیشتر از معمول بپوشید، مخصوصا در طول شب، این می تواند نشانه ای از حاملگی باشد.مناقصه، سینه های تورم سینه های شما ممکن است احساس راحتی بیشتری داشته باشند و بزرگتر شوند، نه به روزهای پیش از دوره ی شما.

شما همچنین ممکن است احساس سوزن شدن، همراه با رگه های قابل مشاهده تر و نوک سینه های تیره را تجربه کنید.بیماری صبحگاهی. این یکی از علائم بارداری کلاسی است، اما با نام نامعلوم نباشید: بیماری صبحگاهی ممکن است هر روز باشد. وقتی باردار شدید، این علائم در اوایل شش هفته پس از آخرین دوره ظاهر می شود. شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد بیماری صبحگاهی و نحوه برخورد با آن را در اینجا پیدا کنید .

اگر شما متوجه شدید که شما به طور مداوم پرتاب می کنید و تلاش می کنید تا هر چیزی را حفظ کنید، ممکن است شرایطی به نام hyperemesis gravidarumداشته باشید که نیاز به درمان دارد. در صورتی که متوجه شدید که همیشه بیمار هستید، با GPP تماس بگیریدگرایش غذایی و تغییر در طعم. نشانه های زودرس حاملگی می تواند شامل تغییر در سلیقه ها و گرایش ها باشد. شما ممکن است احساسات خود را از طعم و بوی خود را افزایش دهید، شاید شما احساس طعم فلزی در دهان خود را احساس کنید و یا شما شروع به اشتها گرفتن غذاهای جدیدباشد.

از سوی دیگر، غذاها و نوشیدنی هایی که قبلا دوست داشتید، مانند قهوه یا چای، ممکن است برای شما خسته کننده شوند.خستگی وقتی باردار شدید، بخصوص در ۱۲ هفته اول احساس خستگی می کنید. این اتفاق به دلیل تغییرات هورمونی که در بدن شما اتفاق می افتد رخ می دهد که نه تنها موجب خستگی شما می شود بلکه باعث تغییرات خلقی نیز می شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم اولیه بارداری، یک آزمایش حاملگی در خانه را انجام دهید. اگر آزمایش مثبت باشد، با پزشک خود ملاقات کنید که می تواندبارداری را با رعایت تغییرات در رحم یا رحم و یا تشخیص یک ضربان قلب جنین از طریق سونوگرافی تایید کند. شما همچنین می توانید از ماشین حسابزمان دقیق خود استفاده کنید تا بفهمید که چقدر در حین بارداری شما وجود دارد.

با این حال، اگر هر یک از علائم بارداری اولیه که در بالا ارائه شده است را تجربه کنید، ولی آزمایش منفی است، هنوز هم احتمال دارد شما حامله باشید. یک هفته صبر کنید و دوباره تست کنید.

سایر علائم  بارداری

در طول حاملگی، بدن شما برخی از چیزهای عجیب و غریب را انجام می دهد. علائم حاملگی طبیعی و طبیعی عبارتند: ازتخلیه شیری و مضر بوی بد دهان بدن شما برای تمیز کردن گردن رحم است. این در طول زندگی معمول است، اما در دوران بارداری افزایش می یابد.گرفتگی عضلات در اوایل زمانی رخ می دهد که تخم مرغ لقاح داده شود به دیواره رحم بعدها، این احساس تنگی می باشد.سردرد باعث تغییرات هورمونی، خستگی و تنش می تواند موجب سردرد شود.

اما همچنین می تواند نشانه ای از فشار خون بالا باشد، به همین علت سردرد به پزشک خود می گویند.افزایش وزن طبيعي است وزن متوسط هنگام حاملگی کم باشد به طوری که شروع کنید، مقدار طبیعی افزایش وزن ممکن است بر اساس وزن شروع شما متفاوت باشد.درد پشت ، با توجه به شکاف رو به رشد شما ممکن است باعث ایجاد تغییرات هورمونی، افزایش وزن و تغییر در وضعیت خود شود.

سوزش سر دل تغییرات هورمونی، ماهیچه هایی را که اسیدهای گوارشی را از مریض نگه می دارند، آرام می کنند، اما ممکن است دچار سوزش سر بخشی نیز شود، زمانی که کودک شما رشد می کند و در معرض معده قرار می گیرد.یبوست و نفخ هورمون های بارداری، ماهیچه های روده شما را تضعیف می کنند که منجر به ترد شدن هضم می شود.

پوست خارش دار هرجا که پوست شما در طول بارداری (شکم، سینه، دست و پا) گسترش یابد، می تواند خارش داشته باشد.تنگی نفس. هورمون های بارداری می توانند فرکانس و عمق تنفس شما را تغییر دهند، به این معنی که شما راحت تر می شود. کودک شما در برابر ریه های شما، به علاوه افزایش وزن اضافی، همچنین می تواند احساس ناخوشایند را ایجاد کند.

این علائم روزانه باردار شدن می تواند خیلی خسته کننده باشد، اما در هیچ وقت، تاریخ رسمی شما در اینجا نیست و شما نوزاد خود را به خانه می آورید. شما خواهید دید که تمام این علائم حاملگی مزاحم شده ارزشش را دارد!

آیا من باردار هستم؟/بررسی علائم و نشانه های بارداری
اگر می خواهید بیشتر در مورد آنچه که در آن هفته های بارداری رخ می دهد بیشتر بدانید، تقویم بارداری خود را ببینید.اگر خیلی زود این آزمایش را انجام دهید یا قاعدگی نامنظم و یا بارداری خارج از رحم داشته باشید حتی اگر باردار باشید نتیجه آزمایش منفی خواهد بود.

در صورت مثبت بودن آزمایش برای اطمینان بیشتر بهتر است آن را تکرار کنید. اگر چه نتایج منفی اشتباه بیشتر از نتایج مثبت اشتباه است. داروهای بارداری حاوی هورمون HCG (مانند بعضی از داروهایی که برای عفونت مجاری ادرار و افسردگی استفاده می شوند) ممکن است نتیجه مثبت اشتباهی بدهد، اگر از هر یک از این داروها را مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.

آنتی بیوتیکها هیچ اثری در نتیجه این آزمایش ندارند. صحیح بودن نتیجه ازمایش خانمهای بیشتر از چهل سال نیز به علت تغییرات هورمونی  نیز مطمئن نیست.

اگر نسبت به بارداری خود تردید داشتید بلافاصله با پزشکتان تماس بگیرید. او می تواند بطور قطعی در این مورد نظر دهد. بطور مثال یک معاینه داخلی نشان خواهد داد آیا دهانه رحم کاملا بسته و رنگ آن به وضوح کبود است یا خیر. هنگام بارداری دهانه رحم کبود می شود و این نشانه این است که جریان خون در این ناحیه افزایش یافته است. چون هورمون HCG هم در اخون و هم در ادرار شما وجود دارد با یک آزمایش سرم خون می توان وجود هورمون را تشخیص داد.

شنیده شدن یک صدای اضافی از هفته ۶ تا ۹ نشانه ی صدای تپش قلب یک کودک است. از هفته ۱۰ تا ۱۲ (البته گاهی اوقات از هفته هفتم ضربان قلب را می توان از طریق داپلر با گوشی پزشکی شنید.

Previous Entries 20 نکته ارزشمند در سئو سایت Next Entries آموزش گوگل آنالیتیکس